Gotowa spółka na sprzedaż

Tak wiele osób zastanawia się nad tym, jaki zacząć biznes, a wszak gotową firmę można po prostu kupić. Z tym że, jak łatwo się domyśleć, nie jest to opcja dla każdego, bo należy mieć kapitał.

Zakup gotowej spółki posiada wiele zalet. Nie należy koncepcji, co robić. Nie powinno się go wdrażać. Wystarczy zapoznać się z ofertami typu sprzedaż gotowych spółek i wybrać dla siebie jakąś. Wszystko już jest: dostawcy, rynek zbytu, rozpoznawalna marka, pracownicy, nieruchomości. To bardzo łatwy sposób, żeby szybko stać się właścicielem spółki. Niewątpliwie takiej spółki nie kupuje się jak przysłowiowego kota, czyli w worku, to znaczy nie widząc, w jakim jest stanie. Jeżeli już ktoś ogłasza się słowami, sprzedam gotową spółkę z o.o., to polecam zorientować się, co go do tego skłoniło. Ma możliwość posiadać ona jakieś dylematy albo być zadłużona. Z punktu widzenia nabywcy ma możliwość to mieć większe znaczenie lub nie, to zależy, ile ma możliwość włożyć w zakupiona firmę i czym sam dysponuje. A przy tym kusić będzie wówczas niższa cena takiej spółki. Bywa i tak, że ktoś sprzedaje ją, ponieważ pragnie się wycofać z biznesu. Prowadzenie go to natomiast bardzo dużo pracy. Sprzedaż spółek, za które zwykle otrzymuje się sporą kwotę, to sposobność przejścia na emeryturę.

Jakie jednak nie byłyby motywacje sprzedawcy, powinno się dobrze poznać stan firmy, jaką zamierza się kupić. Nie kupuje się wszak wyłącznie gotowego biznesu, niemniej jednak również wszystkie posiadane przez firmę zobowiązania. Konieczne jest postanowienie, czy da się z danej spółki w niezbyt długim czasie osiągać dość duży zysk. Natomiast unikać zakupu powinno się, jeżeli już nie ma się pewności, czy nie będzie problemu z utrzymaniem firmy.

Więcej: spółkę z o.o. sprzedam

Categories: Uncategorized

Dodaj komentarz