Leki nootropowe działają na mózg. Powinny być przyjmowane zgodnie z założeniami lekarza. Zleca je psychiatra lub neurolog w współzależności jakie schorzenie ma dana osoba. Ogólnie te leki są grupą leków spośród których można wyróżnić bardzo kilka. Wyróżniają się między sobą konkretnym działaniem. Generalnie te leki działają na ośrodkowy układ nerwowy. Stymulują pracę mózgu, tym sposobem lepiej się myśli i funkcjonuje. Lekarze przepisują takie leki po urazach głowy. Wiadomo, że w jaki sposób był uraz głowy, to w mózgu mogły zajść jakieś niepożądane zmiany, więc ten lek też się podaje. U osób z upośledzeniem umysłowym, z niepełnosprawnością takie leki też się podaje. Posiadają one za zadanie wzmocnić pracę mózgu. Wzmacnia się wówczas aktywizacja procesów myślenia. W stanach zapalnych ośrodkowego układu nerwowego, po urazach także można je przepisywać. Tym sposobem rekonwalescencja takiej osoby trwa zdecydowanie krócej. Takie leki trzeba przyjmować ostrożnie, w takich dawkach jak zlecił lekarz. Przenigdy nie wolno za wiele, ani również za niewiele. W trakcie pominięcia dawki nie trzeba jej uzupełniać poprzez wzięcie podwójnej. Nierzadko zdarza się tak, że nie można po leki nootropowe prowadzić pojazdów mechanicznych. Jest to na 100 procent jakiś problem, niemniej jednak nie u każdego tak jest. Warto zapytać lekarza. Lekarz w zdecydowanej większości przypadków zleca takiego typu leki, zaczynając od najmniejszej dawki, aby zobaczyć jak pacjent się czuje czy pomaga. W razie czego zwiększa dawkę lub niweluje jak zachodzi taka konieczność. Po tych lekach pacjent lepiej zapamiętuje, ma większą świadomość tego co się wokół niego dzieje. Wiele pacjentów jest zadowolonych. Nie branie przez nich leków ma możliwość powodować pogłębianie się choroby, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu oraz dodatkowo brak prawidłowego myślenia. Jeżeli lekarz zleca powinno się brać te leki, aż do zakończenia kuracji. Leki te pod kontrolą lekarza można brać bardzo długo, czasem pacjenci biorą kompletne życie.
Najnowsze komentarze