Kiedy dwoje ludzi się kocha to w pewnym czasie decydują się na kolejny krok jakim jest zawarcie małżeństwa. Pomimo wielu różnych konwersji i podejść to jednak bez ustanku dla spora większość osób jest to najistotniejsze, by złożyć przysięgę przed Bogiem i przed innymi. Już same zaręczyny to bardzo piękny moment i pełen szczęścia, a już niedługo po zaręczynach rozpoczyna się planowanie ślubu i wesela.
W obecnych czasach we wszystkich mediach promuje się pięknych i młodych. Niestety ale w wielu przypadkach kiedy następuje z nimi porównanie to wygląda się starzej i nie tak atrakcyjnie w jaki sposób oni. W takich przypadkach przeważnie spada nasza samoocena i czujemy się źle ze swoim własnym ciałem. Nie podoba nam się to jak wyglądamy i z tego powodu powoli zamykamy się w sobie, przestajemy się ładnie ubierać i malować, spada nasza samoocena.